Monday, 9 February 2009


Hei!


Pole endast viimase pooleteise nädala jooksul märku andnud, aga nüüd on vahepeal nii mõndagi juhtunud ja otsustasin selle kirja panna. Nokias sai minu praktika siis lõpuks ühelepoole ja jätsin sealsete armsate inimestega hüvasti, et edasi liikuda. Nüüd olen teist nädalat praktikal ühes pealinna regiooni suurimas töötervishoiuasutuses Diacoris. Selles asutuses toimib tööfüsioteraapia natukene teistmoodi kui eelnevates kohtades, nimelt sealt ostetakse teenust erinevatesse ettevõtetesse (nii võiks see umbes välja näha ka tulevikus Eestis) või siis saavad kliendid ise otse tänavalt füsioterapeudi poole pöörduda. Kokku on Diacoril 11 keskust ja 1 haigla ja füsiode teenindada u. 100 000 klienti 400-st erinevast suurettevõttest. Minu põhijuhendaja Diacoris, kes on ühtlasi ka Soome Tööfüsioterapeutide Liidu president, teeb rohkem administratiivset tööd ja temaga midagi praktilist ei näe, aga käin erinevates keskustes erinevate juhendajate juures – saan jälle põhjalikult Helsingi erinevate linnaosadega tutvuda: rongi, trammi ja metrooga ;) Üks juhendaja oli jälle väga tore – noor, alles aasta töötanud ja otse ülikoolist tulnud. Tore on näha ka noori selles valdkonnas praktiseerimas ja ta on ikka väga asjalik ja oma eriala proff.


Diacoris on mõnus asi see, et hästi palju kasutatakse erinevaid hindamismeetodeid inimeste töövõime hindamiseks ja samuti viiakse läbi teraapiat, mitte ei piirduta vaid ergonoomikaga. Nii on mul võimalus näha palju erinevaid asju :D Minu juhendaja viis ka minu peal paar testi läbi ja see kõik on väga põnev. Üks oli seesama test mis mulle Fortumiski tehti – koormustest, aga juba olid tulemused paremad ja sain natukene põhjalikuma konsultatsiooni ja analüüsi. Eks see lumelauasõit on kasuks tulnud siin ikka, füüsis juba paraneb! Muide mäel olen juba päris palju käinud, eriti hea on õhtuti minna ja nädala sees, siis on seal mõnusalt rahulik ja saab sõita üles alla üles alla, niiet jalad annavad mitu päeva tunda. Olen vahepeal seal uljaks läinud ja kere on juba mõnusalt sinikatega kaetud, päris palju kukkumisi tuleb ette – 1 kord läksin lumeparki ja kukkusin järjest 3 korda. Mäel tuleb ikka kaitsmed peale panna, muidu ei julge enam midagi teha. Aga hea trenn on see, eks ma teen päris palju kõndi ka siin ikka ja sellest kohe lähemalt.Ilus põhjamaine taevas selgel talveõhtulNimelt lisaks koormustestile sain ühte selle sajandi leiutist enda peal proovida – selle nimi on SenseWear ja seda kasutatakse füüsilise stressi hindamiseks, mis analüüsib kandja tegevust kogu ööpäeva vältel. See on umbes sarnane nagu pulsikellad, aga see kinnitatakse tricepsi juurest ja see ei loe südame löögisagedust, vaid mõõdab temperatuuri ja MET-e, soojaproduktsiooni, samme, kilokaloreid, stressi, füüsilist aktiivsust ja muid parameetreid. Ainult vette ei või sellega minna. Mul oli see peal 6 päeva ja tulemused olid väga põnevad. Täna toimuski juhendajaga minu möödunud nädala analüüs füüsilisest aktiivsusest. Niisiis, 6 päeva jooksul tegin kokku 91 415 sammu, mis on kokku u. 120 kilomeetrit – päris hea mis? Tehke järgi :D Aga see ei olnud ka kõige tüüpilisem nädal. Esiteks esimene päev käisin lumelauaga sõitmas, kus kulutasin 1300 kalorit. Kõige põnevam on aga see uneanalüüsi osa, ka mu juhendaja oli väga üllatunud. Minu stress päeva jooksul on praktiliselt null ja öösel tõuseb peaaegu lakke kohe magama minnes ja alles enne ärkamist hakkab vaikselt langema ning öö jooksul ärkasin üles 16 korda! Kokku magasin enda arust 7,5 tundi aga sellest kvaliteetset und oli aint 4 tundi. Ei tea, ehk on asi asemes või näen pidevalt õudukaid, sest pidin siin öösiti kõvasti unes rääkima :D


Järgnevad päevad möödusid õppimistähe all. Nimelt on mul nüüd lühemad päevad olnud ja saan magistritöö kirjutamisega tegeleda ja seda ka kohe tulemustest näha: kolmapäevast reedeni jäid sammud 7000-10 000 vahele, mis pole üldse paha, samas istumist oli päris palju ja kaloreid põletasin keskmiselt – tüüpiline kontoritöö. Unega oli aga neil päevadel sama asi mis varemgi... Reedel oli hea lebo päev, sest mu juhendaja haigetsus ja olin vaba, käisin Helsingis ühel koolitusel ja raamatukogus ning siis koju arvuti taha!


Aga nüüd läheb alles põnevaks – kust need sammud siis ikkagi tulid? Ajastus oli väga hea, sest kallis Joel tuli laupäeval Helsingisse ja see päev oli täis turistikas...mind teades :D Kõik kohad tuli ära näha ja end ajalooga kurssi viia ja seda kõike jala. Niisiis tammusime kogu kesklinna ja selle ümbruse läbi. Helsingi sessuhtes vahva, et otse laeva pealt tulles jääb enamus asju tee peale ja kesklinna jõuad 20 minutiga (meil läks kordi kauem muidugi, risti-rästi). Nägin ka palju selliseid kohti, mida ise veel polnud külastanudki – päev oli pikk ja lõpuks naasime hostelisse peale 10, kokku samme 34 011! Hosteliga ka vahva lugu - see selline noortehostel, mis asub Olümpiastaadioni peal, ühesõnaga ööbidki stata sees ja selline vanakooli stiil, naridega ja värki ja suured toad – pojad tydod eraldi, kuid on ka privaatruumid, õnneks! Kesklinnast u. 30 min ja 20 eurot öö, mis Helsingis on võileivahind lausa. Ja kogu rahvusvaheline seltskond esindatud.Helsingi Ülikooli peahoone

Kalju sisse raiutud kirik, millel on kuppelkatus ja taevas paistab läbi katuseParlamendihooneUisuväljak kesklinnas ja rahvusteater taamal


Senativäljakul


Kohalike poolt armastatud park kesklinnas, kus kohtasime ka halljäneseid (kõrvuti trammiga)

Nädalavahetuse tippsündmus oli teaduskeskuse Heureka külastus, kus on igasuguseid leiutisi, seal veetsime terve päeva ja tegevust oli rohkem kui küll! Meil vedas, oli küll pühapäev, mis siin on selline pereürituste päev, ei olnud rahvast palju ja saime vabalt proovida kõike mis huvitas: rattaga köiel sõita, väravavahina rekordeid püstitada, teletähe rollis olla ja palju muud (vt. piltidelt). Praegu on seal hästi kihvt näitus „Move and Play”, kus saab igast asju proovida, mis füüsilise aktiivsusega seotud – tasakaas, osavus ja kiirus. Soovitan kõigil seda vaatama minna, kel lähiajal Soome vähegi asja! Lisaks on seal planetaarium, mis on selline kino, kus lamad toolide peal ja üleval laes toimub kogu tegevus – näidatakse filme kosmosest, väga hea kogemus – tähed oleksid nagu käega katsutavad! Ja kogu seda lõbu ainult 13 euro eest.Heureka! Rattaga köiel

Tasakaal!

Hüppenöör!

Osav väravavaht - 30 tõrjet minutis! Asi toimis nii, et ekraanil näete mind aga mina nägin palle ekraanil ja siis liikusin vastavalt kindlas alas, et palle tõrjuda :)
Kasva veel!
Uus ilmatüdruk?

Kalli


Nüüd on veel vähem kui 2 nädalat jäänud ehk siis 11 päeva, nagu näete loen isegi päevi juba! Eks see kodu ikka kallis ole :D Aga see kogemus siin tuleb mulle kindlasti kuhjaga kasuks!

Nägudeni,

8 comments:

Maria said...

ilmatüdrukuks sobid sa küll hästi:) tule siis varsti tagasi!!! (K)

annino said...

mulle meeldis väravavahi roll rohkem :DD

Evelin said...

ämmmmmm rattaga köiel oli ikka parem :D ma ei teadnudki, et Tuulil ka tsirkuseanded olemas on - päris hea!

Anonymous said...

hey


great forum lots of lovely people just what i need


hopefully this is just what im looking for, looks like i have a lot to read.

Anonymous said...

[b][url=http://www.uggsclearancemall.co.uk/]www.uggsclearancemall.co.uk[/url][/b] This can be making use of a display stand to be a enterprise card holder. This may seem to be a tiny bit diverse. This really is essentially carried out by businessman or enterprise organizations who imagine in organization card holders to be used for a medium for enterprise enlargement.. Existence is taken for being linked this kind of that daily life and demise develop into a very important part of the never ever ending loop. People and animals will need to have respect for every other for the reason that they're all component of nature. The bodily planet is additionally related to the religious earth and this could perhaps guide to a variety of inconsistencies which might be troubling for your skeptical academicians.

[b][url=http://www.louisvuittonpursesmarket.com/]louis vuitton outlet[/url][/b] Availability of different colours purses makes it possible for you to carry purse that matches the color of your outfit. prada purse outlet The modern day designer purse seems to have taken a front seat from the rapid lane of manner runways. Full websites and areas of department shops are devoted to different designers, models and up and coming lines.

[b][url=http://www.uggsbootsoutletmall.co.uk/]ugg boots outlet[/url][/b] MarcJacobs to produce a style assortment for Louis Vuitton Outlet On-line producer manufacturer has injected new vitality. MarcJacobs "from scratch" minimalist philosophy, according for that classical allure belonging for that LV, the traditional monogram sample printing push inside within the candy paint in regards to the Phi Phi with trend, jointly employing the simple apparel line, the image belonging for that LV to include merely a small greatly significantly extra energetic, tend acceptance belonging for that close to into the earth design marketplace, the innovation from your wisdom to supply the LV into an even more heyday. ".

[b][url=http://www.cheapuggbootswebsite.com/]uggs boots[/url][/b] Now the next problem with ultimatedemon is usually that there exists not a proxy harvester crafted in. So we have to furnish our personal list of proxies. Proxies are important after we wish to have many profiles at every single web page and for spreading your links throughout a variety of profiles and protecting against profile shut down for on the lookout like spam.

[b][url=http://www.louisvuittonoutletsvip.com/]louis vuitton bags outlet[/url][/b] For those of you who skydive (or individuals that watched it on Tv), you realize that every transfer is essential. That why you follow much. Knitting has some significant moves, far too. Well known businesses are residence names. They are the A-list of corporate worldwide; master-marketers able to driving residence all the advantages of measurement, electricity and existence while doing so because they press the emotional flesh with brands that happen to be quite awesome and have large particular attractiveness. Timberland, Mercedes, Vodafone, Nike, Adidas, Mars, Tag Heuer, Everlast, Michelon and Bvlgari appeal towards the individualist/collectivist dichotomy in all of us.

Anonymous said...

Texans Arian Foster Jersey

Your eyes tell you how beautiful a piece of pearl jewelry is, but how do you know you are getting your money's worth?A little knowledge can go a long way to help you purchase a beautiful piece of pearl jewelry at a fair priceYour list can also help you to keep your affiliates up to date on new articles they can use to earn commissions and help you to successfully get more people to join your affiliate program That including your family Kids love drawing silly little pictures, why not adults? So get some pens, pencils, crayons or whatever you have and just draw - doodle away until your state of mind shifts

Arian Foster Jersey

what are your short-term, medium-term, and long-term needs now? If you are seeking short-term funds and the event is about building relationships, medium to long-term, then it might be wise to pass it up for now and pursue endeavors that match Who would not listen to a (Sheng jen) person who is caring enough to listen to you?Isn't it amazing how people that we would normally seek advice from do not sound so pleasant when they are giving advice about situations we are emotionally attached to? Wisdom is still wisdom even when you do not want to hear it Even humans get grumpy and out of whack when they're hungry and tired or maybe in your wallet? Is your dog pretty darn close to being the very center of your universe? Do you love spoiling him, respond to his every whimper and cry, and spend hundreds of dollars on gourmet treats? To say that dogs are man's best friend is anything but a clich

Cheap Nike NFL Jerseys

Anonymous said...

top [url=http://www.c-online-casino.co.uk/]casino[/url] check the latest [url=http://www.realcazinoz.com/]free casino[/url] unshackled no consign perk at the foremost [url=http://www.baywatchcasino.com/]baywatchcasino.com
[/url].

Anonymous said...

Did you [url=http://www.onlinecasinos.gd]blackjack[/url] sympathize with that you can engulf Enterprise Mansion momentarily from your mobile? We be adversity with a sway unfixed casino at constant's disposal in the appearances of iPhone, iPad, Android, Blackberry, Windows 7 and Smartphone users. Rip off the mark your gaming with you and be a title-holder [url=http://www.adults.gd]online sex toys[/url] wherever you go.